KOŹMIN BAROK FESTIWAL 2024

Przedstawiamy Państwu materiał promocyjny do koncertu "Koźmin Barok Festiwal" w dniu 07 lipca (tj. najbliższa niedziela) w kościele
św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Koźminie Wielkopolskim.
Tomasz Głuchowski – organista, klawesynista, improwizator, gregorianista. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu i Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie.
Tytularny organista wrocławskiego kościoła Dominikanów (pw. św. Wojciecha). Adiunkt w stopniu doktora habilitowanego na macierzystej uczelni (Katedra Muzyki Kościelnej), nauczyciel dyplomowany klawesynu i organów we wrocławskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. Prowadzi kursy improwizacji i interpretacji muzyki organowej w kraju i za granicą oraz wykłady z zakresu muzyki organowej, organologii i śpiewu gregoriańskiego. Konsultant Centrum Edukacji Artystycznej. Juror konkursów organowych i pianistycznych. Konsultant ds. projektów renowacji i rewitalizacji organów. Uznany specjalista w zakresie strojenia i temperacji historycznych.
Stały współpracownik NFM Filharmonii Wrocławskiej i innych zespołów Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Współzałożyciel i kierownik artystyczny wrocławskiego zespołu muzyki dawnej Ars Concordiae, członek Sanssouci – zespołu barokowego Filharmonii Opolskiej. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą. Ma w swoim dorobku kilkanaście płyt CD, z których „Marcel Dupré in memoriam” otrzymała w 2023 r. nominację w dwóch kategoriach do nagrody Opus Klassik, jednego z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie muzyki klasycznej.
Kurator organów oraz kierownik programowy koncertów organowych w NFM, a także koordynator cyklu „Wieczory Czesławowe” w kościele Dominikanów we Wrocławiu. Dyrektor artystyczny Festiwalu „Lato Organowe w Krotoszyńskiej Bazylice”.
Odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Brązowym Krzyżem Zasługi oraz przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. W roku 2022 nominowany do Wrocławskiej Nagrody Artystycznej. Stypendysta Województwa Dolnośląskiego. Nagradzany także jako pedagog akademicki (nagroda Rektora AMKL) oraz szkolnictwa muzycznego (dyplomy CEA, nagrody dyrektorskie).
Na foto: Tomasz Głuchowski / autor foto K. Sokołowski