KOŹMIN BAROK FESTIWAL 2024

 

KOŹMIN BAROK FESTIWAL 2024

 

Michał Markuszewski – absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina, organy (J. Grubich), fortepian (K. Gierżod).

W 2007 roku ukończył studia (specjalizacja - improwizacja organowa) na Universität der Künste w Berlinie (W. Seifen), a w 2008 roku studia podyplomowe w Hochschule für Musik w Würzburgu (Ch. Bossert).

Od 2012 roku jest wykładowcą na Wydziale Muzyki Kościelnej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Laureat: II nagrody w konkursie Polskiej Muzyki Organowej XX wieku w Legnicy (1998), I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej w Rumii (2000), III miejsca na Międzynarodowym Konkursie Organowym w Zürychu-Wiedikon (2007).

Wystąpił z ponad 700 recitalami w prestiżowych sala koncertowych oraz na kilkudziesięciu międzynarodowych festiwalach w Polsce, na Litwie, Słowacji, Ukrainie, Białorusi, Wyspach Alandzkich, w Andorze, Austrii, Czechach, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Portugalii, Luxembourgu, Belgii, Francji, Finlandii, Norwegii, Rosji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, we Włoszech oraz ponad 250 miastach w Niemczech, Koncertował również w Stanach Zjednoczonych, Hong-Kongu oraz na dalekiej Syberii.

Z jego inicjatywy i pod jego nadzorem w latach 2004-2008 odrestaurowano zabytkowe organy (firmy Schlag und Söhne z 1900 roku) w kościele Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie, gdzie od 2004 roku pełni funkcję organisty.

Odznaczony odznaką „Zasłużony dla kultury polskiej” oraz „Gloria Artis”.